به گزارش طلوع شمال؛ نخستین جلسه شهرستان کمتر توسعه یافته گیلان با محوریت شهرستان شفت در استانداری گیلان برگزار شد .

فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه طبق ابلاغیه وزارت کشور شهرستان شفت در استان گیلان به عنوان شهرستان کمتر توسعه یافته انتخاب و معرفی شد افزود : شاخص های نشان می دهد که شهرستان شفت در دهه های گذشته از قافله توسعه و عمران عقب مانده است و برای جبران این کمبود ها نیازمند نگاه ویژه است .
وی در ادامه به تشریح ظرفیت های شهرستان شفت در حوزه کشاورزی ، صنعت و گردشگری پرداخت و تصریح نمود : با تدوین طرحی جامع و پشتیانی از آن می تواند شاخص های توسعه ای را در این شهرستان ارتقا داد .
محسنی با بیان اینکه بالغ بر ۷۵ درصد مردم شهرستان شفت در روستاها سکونت دارند و این یک فرصت ویژه است که باید از آن بهره برداری شود تصریح نمود : با برنامه ریزی های انجام شده در سال های اخیر و تمرکز بر رونق تولید پیله ابریشم ، میزان تولید این محصول از ۷۵ تن در سال ۹۵ به ۱۲۵ تن در سال جاری افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه بستر های لازم برای توسعه نوغانداری در شهرستان شفت وجود دارد تصریح نمود : با کاشت درخت توت در حاشیه آببندان های شفت می توان ظرفیت سطح توتستان های این شهرستان را افزایش داد.
وی با بیان اینکه راه اندازی صنایع فرادستی و جلوگیری از خام فروشی پیله تر می تواند سبب ارزش افزوده این محصول گردد ؛ خوستار تدوین طرح جامع احیا، توسعه و ترویج صنعت نوغانداری و صنایع وابسته در شهرستان شفت شد .
وی در بخش دیگری به ظرفیت های بالای شهرستان شفت در گردشگری اشاره و افزود : برای ساخت ۳۶۰ واحد بوم گردی در شهرستان هدف گذاری شد که تا کنون برای ۳۸۰ واحد آن برای متقاضیان تشکیل پرونده شده است.
وی افزود : برای ساخت و مرمت واحدهای بوم گردی در شهرستان شفت تا کنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است و تداوم و تسریع در آن یکی از مطالبات مردم است .
محسنی در ادامه بر لزوم حمایت از واحد های تولید و صنعتی در شفت تاکید نمود وافزود : اشتغال جوانان و بهبود فضای کسب و کار یکی از محصولات پایداری در صنعت است و یکی از راهکارهای حمایت از تولید کنندگان این شهرستان ارایه تسهیلات کم بهره به واحدهایی است که اهتمام کار دارند .

/ورس