فرماندار شفت گفت : از ابتدای سال ۹۷ تا کنون به ۱۸۴ طرح اشتغال روستایی و عشایری در این شهرستان مبلغ ۵ میلیارد و ۹۵ میلیون تومان تسهیلات با کامزد ۶ درصد پرداخت و برای ۲۲۳ نفر شغل ایجاد شده است.

به گزارش ورس ، محمدرضا محسنی  در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شفت با اشاره به اینکه رونق گردشگری یک از سیاست های دولت است که همواره مورد  تاکید دکتر سالاری استاندار گیلان قرار دارد افزود : مرحله دوم اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری در قالب سامانه کارا و با اولویت طرح های بوم گردی و گردشگری به واحدین شرایط اعطا می شود .

وی با بیان اینکه در مرحله دوم اعطای تسهیلات آن دسته از طرح هایی که بتوانند اشتغال پایدار بیشتری را ایجاد نمایند تمرکز خواهد شد افزود : تمامی ساز و کار ها برای جلوگیری از انحراف تسهیلات پیش بینی شده است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۷ تا کنون به ۱۸۴ طرح اشتغال روستایی و عشایری در این شهرستان مبلغ ۵ میلیارد و ۹۵ میلیون تومان تسهیلات با کامزد ۶ درصد پرداخت و برای ۲۲۳ نفر شغل ایجاد شده است افزود : جذب اعتبارات در زمان تعیین شده ، نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های ذیربط و بانک های عامل و تسریع در روند بررسی پرونده ها است .

وی با بیان اینکه امسال در راستای حمایت از تولیدکنندگان مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۶۳ میلیون تومان در قالب ۹ طرح به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است تصریح نمود : پایداری مشاغل یکی از سیاست های دولت آقای دکتر روحانی بوده است.

محسنی با اشاره به اینکه اعطای تسهیلات مشاغل خانگی در بخش کشاورزی ، دامداری و گردشگری می تواند به افزایش درآمد روستاییان کمک شایانی نماید اذعان داشت : در این راستا در سال جاری ۲۱۵ میلیون تومان در قالب ۵۲ طرح به متقاضیان پرداخت شده است

فرماندار  شفت در ادامه با بیان اینکه دولت در سال های اخیر  در راستای محرومیت زدایی و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی گام های بسیار مهمی برداشته است افزود : از ابتدای سال تا کنون بیش از یک میلیارد و ۶۹۸ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به ۷۸ مددجوی کمیته امداد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز به ۱۸ مددجویان بهزیستی پرداخت شده است .

محسنی در پایان ابراز امیدواری نمود با پیگیری مسوولین ذیربط و بانک ها پرونده های در دست بررسی تعیین تکلیف و اهداف تعیین شده در حوزه اشتغال شهرستان شفت محقق گردد.

منبع /ورس